Marginaali analüüs

Tootmise efektiivsus

Tootmine võib küll „töötada”, kuid tegelik tootlikkus, seisakud ja seadmete kasutegur jäävad sageli mõõtmata. Ilma selge ülevaateta ei ole võimalik aru saada, kas ressursse kasutatakse optimaalselt, kus tekivad kaod ja milline on tootmise tegelik võimekus. Efektiivsuse tõstmiseks napib andmepõhiseid sisendeid.

Lahendus

Loome vaated, mis jälgivad tootmisseadmete tööaega, seisakute kestust ja põhjuseid, seadmete kasutust ning OEE (Overall Equipment Effectiveness) näitajaid. Vajadusel lisame ka info sisendmaterjalide, tööjõu ja toodangu vaheliste seoste kohta, et kaardistada pudelikaelad ja kaod.

Tulemused

Tootmise juhtkonnal on selge pilt tootmise tegelikust efektiivsusest. Saab tuvastada, kus tekivad seisakud, miks seadmeid ei kasutata täisvõimsusel ja kuidas tõsta tootlikkust ilma lisainvesteeringuteta. Andmed toetavad paremaid otsuseid ja aitavad saavutada suuremat väljundit olemasolevate ressurssidega.

Tootmise koormatus

Probleem

Kui tootmiskoormus ei ole ühtlaselt jaotatud, võivad tekkida pudelikaelad, seadmete ülekoormus või töötajate alakasutus. Ühe nädala sees võib olla ülekoormus, järgmisel jälle tühikäik. Ilma andmepõhise ülevaateta on raske prognoosida, planeerida või õigeaegselt ressursse ümber jaotada.

Lahendus

Koostame tootmise koormatuse analüüsi, mis arvestab nii tootmistellimuste mahu, kestuse, seadmete võimekuse kui ka personali ressursiga. Visualiseerime töökoormuse ajateljel (päeva, nädala või kuu lõikes) ja võimaldame tuvastada alakoormatud või ületöötatud perioodid. Vajadusel loome koormusprognoosi, mis aitab ette planeerida inim- ja seadmeressursside kasutust.

Tulemused

Tootmise planeerimine muutub teadlikuks ja paindlikuks. Väheneb seisakute risk, tõuseb töö efektiivsus ning koormus jaotub ühtlasemalt nii inimeste kui ka masinate vahel. Samuti paraneb tellimuste täitmistäpsus ja lubaduste pidamine klientide ees.